tradycyjne i nowoczesne stoły drewniane

Choć rynek meblarski jest pełen nowoczesnych propozycji, Polacy wciąż najchętniej stawiają na klasykę. Meble z tworzyw sztucznych czy oryginalnych materiałów przegrywają z drewnem. W przypadku stołów najczęściej sięgamy po stoły drewniane.

Takie rozwiązania mają wiele zalet, a wygląd jest tylko jedną z nich. Można je spotkać niemal we wszystkich pomieszczeniach. Profesjonalne sklepy, posiadają szeroką ofertę, którą można dopasować niemal do każdej stylizacji wnętrza.

Jak jednak trafić w gusta klientów i sprzedawać stoły drewniane? Wystarczy poznać ich oczekiwania. Sprawdź, jakie cechy takich mebli są najbardziej poszukiwane przez klientów.

Stoły kuchenne drewniane – czego oczekują klienci?

Stoły kuchenne drewniane to najbardziej klasyczne meble w polskich domach. Tradycja solidnego, dębowego stołu jest obecna w polskiej kulturze od lat.

Sam mebel kojarzy się z długowiecznością i solidnością. Zawdzięcza go właśnie drewnu, z którego często jest wykonywany. Materiałem na klasyczne stoły kuchenne drewniane najczęściej jest dąb. To stosunkowo masywne drewno wytrwa lata w dobrym stanie. Co więcej – wraz z upływem lat dębowy stół szlachetnieje.

W ofercie stołów kuchennych warto mieć więc klasyczne meble z dębu. Popularną alternatywą jest również buk. Drewniany stół wnosi do kuchni dużo ciepła. A tego oczekuje większość Polaków przywiązanych do tradycyjnych rozwiązań.

Jaki kształt stołu kuchennego jest najbardziej pożądany? Tutaj również króluje klasyka. W kuchniach dominują stoły z prostokątnym blatem. Stoły okrągłe, uważane za bardziej ozdobne, częściej trafiają do bardziej reprezentacyjnych pomieszczeń.

Ten mebel powinien pomieścić wszystkich domowników, dlatego często stawia się na stoły sześcioosobowe. To oznacza blat o wymiarach co najmniej 80 na 140 centymetrów.

kuchnia stoły drewniane klasyczne
W eleganckiej kuchni zawsze znajdzie się miejsce na drewniany stół.

Stoły drewniane do jadalni i salonu – najpopularniejsze rozwiązania

Gdy odwiedzają nas goście, najczęściej przyjmujemy ich w salonie, ewentualnie w jadalni. Być może dlatego w tych pomieszczeniach częściej stawiamy na bardziej wyszukaną aranżację.

Nawet jednak w salonach w stylu skandynawskim, industrialnym czy glamour znajdzie się miejsce na drewniany stół. W tych przypadkach klienci częściej stawiają jednak na bardziej oryginalne rodzaje drewna.

W poszukiwaniu bardziej prestiżowego wyglądu Polacy często wybierają stoły z drewna orzechowego. Jest nieco bardziej miękkie niż dąb. Cechuje je jednak szeroki wybór barw, od jasnego brązu niemal po kolor czekolady.

W przypadku stołów do salonów i jadalni ważny jest także design mebli. W minimalistycznych wnętrzach ceni się proste stoły bez ozdobników. Ale salon w stylu glamour lub rustykalnym to idealne miejsce na stół o poskręcanych, rzeźbionych nogach.

Nowoczesne stoły drewniane – czym się wyróżniają?

By iść z duchem czasu, warto mieć również w swoim asortymencie bardziej nowoczesne stoły drewniane. Obecnie klienci coraz chętniej wybierają bowiem meble, które łączą w sobie różne materiały.

I tak świetnie sprawdzają się prostokątne stoły z drewnianym blatem na nogach z tworzywa sztucznego. Czasami blat bywa też połączeniem elementów drewnianych i szklanych.

Część klientów decyduje się także na nowoczesne stoły z okrągłym blatem. W tym przypadku najlepiej sprawdzają się oryginalne, designerskie konstrukcje. Klienci mają zróżnicowane gusta i wyczucie estetyki, zawsze warto jednak podpowiedzieć im, jakich błędów unikać przy aranżacji wnętrza.

Warto zwrócić również uwagę na kolorystykę mebli. W modzie są stoły o mocnej, charakterystycznej strukturze. Dobrze, by na blacie było widać mocno zarysowane usłojenie drewna. Nowoczesny stół powinien być wyrazisty, nie powinien przejść niezauważony.

Wciąż na popularności nie tracą również stoły rozkładane. To oszczędność miejsca, a zarazem gotowość do przyjęcia niespodziewanych gości. Świetnie nadają się zwłaszcza do niewielkich mieszkań.