Najważniejsze zalety platformy Prestashop

Internet jest przepełniony e-sklepami, których liczba wciąż wzrasta. Zapewne znalazłeś ten artykuł, bo chciałbyś wejść w świat sklepów internetowych i nie doznać porażki. Przyjrzymy się teraz oprogramowaniu, które sprawi, że zarówno zarządzanie sklepem będzie proste, jak i strona będzie przyjazna użytkownikom. 

Platforma Prestashop to jedno z najpopularniejszych oprogramowań skryptowych, które służą do prowadzenia e-sklepu. Sklep internetowy Prestashop to upodobany przez setki tysięcy użytkowników Open Source eCommerce. W tym artykule przedstawimy Ci najważniejsze zalety PrestaShop.

Podstawowe informacje o eCommerce 

Początkujący przedsiębiorca, chcący zarabiać w Internecie, musi postawić na jakimś oprogramowaniu swój e-biznes. Rynek oferuje multum rozwiązań w tym kierunku.

Wyróżniamy 3 główne typy platform eCommerce:

  • Open Source (darmowe)
  • Dedicated platforms
  • SaaS (software as a service)

Sklep Prestashop został stworzony jako Open Source eCommerce. Stąd też pojawia się jego największa zaleta dla wielu przedsiębiorców. Otóż open source oznacza, że oprogramowanie jest całkowicie darmowe i dostępne dla każdego.

Jednak jego modyfikacjami powinna zająć się już osoba lub firma specjalizująca się w silniku PrestaShop. Przykładem może być tu firma JASH: https://jash.pl/

Zalety sklepu internetowego PrestaShop

Jako że zapoznałeś się już z podstawowymi pojęciami, to możemy przejść do omówienia głównej gwiazdy tego artykułu, czyli PrestaShop. Platforma PrestaShop dzięki swoim zaletom, to jedna z lepszych aplikacji dla małych i średnich firm. Poniżej przedstawimy Ci zalety PrestaShop.

Prostota i intuicyjność

Jedną z największych zalet, którą posiada sklep internetowy Prestashop jest prostota. Został on stworzony nie dla technologicznych wyjadaczy, lecz dla osób, które dopiero chcą wejść w branżę eCommerce. Platforma Prestashop została zbudowana tak, że odnajdzie się w niej każdy laik. Posiada ona intuicyjny interfejs i prosty język. 

Sklep Prestashop typem Open Source

PrestaShop operuje na licencji Open Software License. Oznacza to, że dostajemy pełen dostęp do “otwartego” kodu tej aplikacji oraz możemy dokonywać w nim jakichkolwiek zmian.

Doświadczona w branży osoba, szybko zauważy, że platforma Prestashop, staje się “otoczką”, w której deweloper może realizować wszystkie zadania, które to zwykle zajmują się dedykowanym do tego sklepom internetowym.

Społeczność PrestaShop

Jeśli wybierzesz rozwiązanie open source, to będziesz mógł poklepać się po plecach, gdyż będziesz stał w najlepszym położeniu, w przeciwieństwie do SaaS i dedicated platform.

Nie będziesz zdany ani na łaskę programistów, ani na dział obsługi klienta. Wybierając open Source PrestaShop, na Twój każdy problem sam znajdziesz odpowiedź.

Wokół Prestashop powstała wielka społeczność, która dzieli się swoimi doświadczeniami i pomaga sobie nawzajem na różnych forach.

Społeczność ta pomoże Ci również znaleźć odpowiednich ludzi do zarządzania twoim projektem.

Podsumowanie

Jak zapewne widzisz, sklep PrestaShop jest bardzo dobrym oprogramowaniem na start. Jest to idealne oprogramowanie dla małych i średnich firm, które nie mają jeszcze zbyt dużego budżetu. 

Odpowiadając na tytuł tego artykułu, sklep internetowy PrestaShop jest naprawdę warty użycia. W końcu później zawsze możesz zmienić go na coś bardziej zaawansowanego. Tak więc, mamy nadzieję, że przekonaliśmy Cię do użycia bardzo dobrego oprogramowania, jakim jest platforma Prestashop.